II etap - Program Kliniczny-Szkoła Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt

— dwuletnie szkolenie po ukończeniu programu podstawowego

  • Terminwkrótce
  • MiejscePoznań
  • Cenawkrótce *

Ukończenie całego cyklu dwóch etapów Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt uprawnia do ubiegania się w procedurze indywidualnej o certyfikat Psychoterapeuty Gestalt w EAGT

Poniżej zamieszczamyjest informację ze strony Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt dotycząca certyfikacji psychoterapeutów Gestalt.

* Uwagi

Zmiana w procedurach uzyskania certyfikatu Psychoterapeuty.

W związku z pracami nad standardami psychoterapii w Polsce Komisja ds. Akredytacji i Certyfikacji opracowała nowe procedury certyfikacyjne, zarówno w trybie zwykłym, jak i grandparentingu. Zmiany te wynikają z konieczności dostosowania zapisów do wymogów EAGT, jak i tego, co w Polsce już obowiązuje (rozporządzenia Ministra Zdrowia, NFZ) i będzie wprowadzane w życie, gdy wejdzie ustawa o zawodzie psychoterapeuty (prace Polskiej Rady Psychoterapii)

Wprowadzane zmiany mają znaczenie również ze względu na osoby, które swoją edukację w zakresie psychoterapii odbywały wcześniej (zanim psychoterapia w Polsce zaczęła określać się tak zdecydowanie) lub odbyły szkolenie, które nie miało akredytacji EAGT, np. w USA, Australii, na Ukrainie czy w innych krajach.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany w procedurach certyfikacji wzmocnią uzyskiwanie równoważności Certyfikatu Psychoterapeuty, wydawanego przez PTPG, z certyfikatami innych organizacji/modalności.

Procedura certyfikacji

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.