PROWADZĄCY

PROWADZĄCY

(informacje dodawane są na bieżąco)

Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt zaprosiła do udziału i prowadzenia zajęć mistrzowskich gestaltystów z kraju i zagranicy.

Zaproszenie przyjęli:

Julianne Appel-Opper   JAO

 Julianne Appel-Opper -  Psycholog, Psycholog Psychoterapeuta, Zarejestrowana w UKCP Integratywny Gestalt Psychoterapeuta, MUKAHPP, opiekun, wizytujący wykładowca w międzynarodowych instytutach szkolenia psychoterapeutycznego, np. Norwegia, Rumunia, Wielka Brytania od 2001 roku. Ma 30-letnie doświadczenie kliniczne. Przez 12 lat mieszkała i pracowała w różnych krajach, od 2006 roku prowadzi prywatną praktykę w Berlinie.
Julianne przeszkoliła się w niemieckim Instytucie Fritza Perlsa w Gestaltpsychoterapii Integracyjnej; w latach 2002-2006 dołączyła do grupy CPD zajmującej się problematyką psychoanalizy relacyjnej / psychoterapii oraz istotnej neurobiologii stosowanej w psychoterapii w Wielkiej Brytanii. Była członkiem Intern. Stowarzyszenie psychoanalizy relacyjnej.
Jest założycielką i dyrektorką "Relacyjnej żywej psychoterapii ciała w Berlinie, rozwijającej ucieleśnione interwencje i eksperymenty". Od wielu lat oferuje warsztaty konferencyjne i wykłady na arenie międzynarodowej. Jej publikacje obejmują na przykład The British Gestalt Journal, amerykański magazyn Body Psychotherapy Journal, The British Journal of Psychotherapy Integration oraz w książce About Relational Body Psychotherapy.
www.thelivingbody.de


Jacek Panster  JACK zdj2

 Jacek Panster jest dyplomowanym psychoterapeutą Instytutu Gestalt w Toronto (GIT, 2004). Posiada uprawnienia do pracy indywidualnej i grupowej, w tym rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestabsolwentem 3-letniego programu Instytutu Integratywnej Pracy z Ciałem i Terapii Ruchem z Anglii (IBMT, 2014) i 2,5-letniego szkolenia z Rozwojowej Psychoterapii Somatycznej (DSP, 2018). W ramach własnej działalności „Poza Granice” prowadzi psychoterapię indywidualną, autorskie warsztaty rozwojowe i szkoleniowe dla terapeutów-praktyków. Wcześniej w zespole Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie, od 2017 roku jest trenerem szkoleniowym w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt w Poznaniu. W praktyce indywidualnej i grupowej łączy podejście somatyczne i rozwojowe w ramach psychoterapii Gestalt. Dużą wagę przywiązuje do relacji - również w obszarze fundamentalnego kontaktu człowieka z naturą - która wspiera zmianę.


Alicja Gruszka-Nowak  a1

 Alicja Gruszka-Nowak - Certyfikowana Psychoterapeutka Gestalt (Instytut Terapii Gestalt, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt, Europejski Certyfikat Psychoterapeuty, Europejski Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt) oraz Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen, 576 h aktywnego udziału w programie).
Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, a także projektuje i realizuje autorskie warsztaty rozwoju osobistego, oparte o improwizację ruchowo-taneczną, choreoterapię i pracę z ciałem w podejściu Gestalt, m.in. Laboratorium Choreoterapii, Ciałokształt Relacji-wraz z Jackiem Pansterem.
Prowadzi zajęcia pracy z ciałem i ruchem w Instytucie Gestalt w Krakowie, a także na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Bardzo ważny jest dla niej nieustanny rozwój własnych umiejętności, dlatego regularnie uczestniczy w warsztatach, projektach i konferencjach z obszaru psychoterapii, tańca, ruchu, performance’u i pracy zorientowanej na ciało.
W odkrywaniu cielesnego wymiaru istnienia wspiera osoby, z którymi spotyka się pracując w gabinecie, prowadząc warsztaty czy wspólnie tańcząc.
Więcej informacji na: www.psychoterapia-gestalt.pl, www.warsztaty-gestalt.pl

 

Iwona Kacyna  37554937 834348383621456 5334638201002786816 nbc2

 Iwona Kacyna - Terapeutka/ counsellor Gestalt z certyfikatem Centrum Counsellingu Gestalt we współpracy z Associazione Italiana di Counselling – Firenze. Absolwentka szkolenia -w trakcie certyfikacji na trenera Tre- TRAUMA RELEASING EXERCISES. ĆWICZENIA UWALNIAJĄCE OD STRESU I TRAUMY.W trakcie szkolenia Somatic Sxperiencing-pracy z traumą, z certyfikatem ukończenia Somatic Experiencing- Intro.Ukończyła szkolenie z kinezjologii edukacyjnej metodą Dennisona, 3-letni kurs dietetyki chińskiej, masażu i refleksoterapii.

Pracuje w terapii indywidualnej oraz prowadzi warsztaty rozwojowe, łącząc podejście terapeutyczne z szeroko rozumianą pracą z ciałem i indywidualnymi wartościami duchowymi. Istotnymi wartościami są dla niej autentyczność i akceptacja.

Prowadzi kręgi kobiet od 2000r oraz kręgi kobiet i mężczyzn od 2012r.

 

Krystyna Ablewicz  KrystynaAblewicz

 Krystyna Ablewicz - Kraków
Psychoterapeutka Gestalt w trakcie szkolenia (IV rok w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie) ze stażem na Oddziale Psychiatrycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie.
Certyfikowana absolwentka The European Shiatsu School w Warszawie w zakresie praktyki Shiatsu Bodywork.
Z wykształcenia i zawodu pedagog, nauczyciel akademicki w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, od ponad 30 lat biorący udział w kształceniu pedagogów społecznych, m.in. w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz tworzenia relacji pedagogicznej. Posiada Certyfikat Tutora wydany przez Collegium Wratislavience (nr 09/VIII/ST/20). Wolontaryjnie prowadzi Doradztwo Pedagogiczne dla studentów pedagogiki, a z zamiłowania „daje” Shiatsu przyjaciołom. Bliska jest jej holistyczna koncepcja człowieka oraz przekonanie, że potrzeba rozwoju nie zna wieku.

 

 Agnieszka NawrotzdjeEcie 1 of 7                       

Agnieszka Nawrot - Psychoterapeutka Gestalt ( Certyfikat PolskiegoTowarzystwa Psychoterapii Gestalt), tłumaczka, masażystka dźwiękiem wg Petera Hessa. W swoim życiu i pracy praktykuje również TRE (Ćwiczenia Uwalniające Traumę), Łagodną Bioenergetykę, QEC (Coaching Energii Kwantowej) oraz Aromaterapię wg Young Living.
Prowadzi swój ośrodek Nauki Terapii i Rozwoju w Częstochowie oraz współpracuje z Ośrodkiem Psychoterapii Gestalt Sady w Warszawie. W swojej pracy zajmuje się głównie psychoterapią indywidualną dorosłych, warsztatami rozwojowymi oraz tłumaczeniem ustnym.
Najważniejsze są dla niej relacje, a wymiarem Miłości w terapii czas i uwaga. Pasjonuje ją pasja, żywotność, zdrowie, swobodny przepływ energii, fizyka kwantowa, minimalizm i komunikacja międzygatunkowa.
Więcej na www.natero.pl

 

Marga Lambeck 12376312 1095968177091667 804137691721118863 n

 Marga Lambeck (1960)

Jestem psychologiem, psychoterapeutą Gestalt, AquaTherapist i członkiem NVAGT, NAP, EAGT z ECP i WABA.
Skończyłam moją edukację Gestalt w NSG Amsterdam w 1991 roku.
W Holandii, a także za granicą jestem również wykładowcą, promotorem i trenerem nauczycieli w Gestaltterapy & AquaGestalt.
Jestem autorem książki o grouptherapy i różnych artykułów na temat stresu, traumy i AquaGestalt.
Mam ponad 35-letnie doświadczenie w opiece psychiatrycznej, opiece społecznej, edukacji i (stres) badaniach.
Obecnie pracuję we własnej praktyce "SULIS" razem z moim mężem Marcelem Baars.
Pracujemy głównie z osobami cierpiącymi na stres i wypalenie; uraz; depresja; zmęczenie i ból przewlekłej choroby na poziomie fizycznym, psychicznym, umysłowym, emocjonalnym i energetycznym.
Główne tematy w moim życiu to rozwój osobisty, inspiracja i uzdrowienie.
Dla mnie skargi i przeszkody w toku życia są zaproszeniem do połączenia się z prawdziwą naturą ludzkości.
Bardzo ekscytujący proces!
Od 2008 roku wyspecjalizowałam się i kontynuowałam edukację w różnych formach terapii wodnych zarówno w Holandii, jak i w Szwajcarii i Austrii.
Chcę wspomnieć o Halliwick, Watsu, Healing Dance, Ai-Chi, AquaYoga i Integrative Aquatic Therapy.
"Narodziny" AQUAGESTALT (włączenie AquaTherapy do Gestaltterapy) były logiczną kontynuacją!
Specjalne efekty pracy w ciepłej wodzie są dla mnie wspaniałym źródłem inspiracji.
Naprawdę, nigdzie nie można osiągnąć głębszego stopnia relaksu i transformacji, jak w ciepłej wodzie ....
www.sulis-therapy.com

 

 

Karol Białkowski   Karol fotka2

  Karol Białkowski - Certyfikowany psychoterapeuta i trener Gestalt. Ukończył czteroletnią Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Od ponad 10 lat zajmuję się psychoterapią, od 2016 roku prowadzi autorskie warsztaty dla mężczyzn „Męskie JA” w różnych ośrodkach w Polsce. Od 2017 roku jest trenerem szkoleniowym Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt w Poznaniu, gdzie prowadzi treningi interpersonalne i terapeutyczne. Posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii szkoleniowej dla studentów szkół psychoterapeutycznych, jest superwizorem zespołów pedagogicznych i terapeutycznych. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt w którym, w latach 2014 - 2016 był współzałożycielem i Redaktorem Naczelnym magazynu o psychoterapii Gestalt „Fenomen Psychoterapii”. Pracuje w nurcie Gestalt, inspiruje się egzystencjalną psychoterapią Irvina Yaloma, korzysta z wiedzy psychoterapii analitycznych oraz terapii systemowych. Od stycznia 2018 roku współtworzy Lubelski Ośrodek Psychoterapii, przyjmuje również w Chełmie. Certyfikowany przez: European Association of Psychotherapy - EAP, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt - PTPG, Instytut Terapii Gestalt - ITG.

 

Autorskie warsztaty ARTERAPII poprowadzą twórcy:

Joanna Mikołajczyk
Afroterapia

https://www.facebook.com/arunastudiogdansk/

Maciej "Mustafa" Giżejewski
AfroPolski
www.afropolski.pl

https://www.youtube.com/watch?v=725UFlynT9s

 

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.